Europejska Szkoła Tłumaczy

Europejska Szkoła Tłumaczy przy Akademii Polonijnej w Częstochowie została założona w 1994 roku i obecnie wchodzi w skład Wydziału Interdyscyplinarnego.

Głównym celem EST jest wykształcenie profesjonalnych tłumaczy przystosowanych do potrzeb dynamicznie rozwijającej się kultury, administracji, gospodarki europejskiej i światowej, którzy zdobyte umiejętności praktyczne i opanowane techniki tłumaczeniowe będą w stanie wykorzystać zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

* EST oferuje kształcenie w ramach studiów licencjackich, magisterskich oraz podyplomowych;

* Przyszli tłumacze mają możliwość zdobywania wiedzy w zakresie: tłumaczeń administracyjno – prawnych, literackich, ekonomiczno – finansowych, wzrokowo – ustnych, konsekutywnych i symultanicznych.

* EST stwarza możliwość studiowania w uczelniach partnerskich w ramach różnych form współpracy prowadzonych przez Akademię Polonijną. Wyjazdy te gwarantują studentowi rozwój umiejętności językowych, poznanie tradycji, historii i kultury poszczególnych narodów, jak również stwarzają sposobność do prowadzenia badań w nowym środowisku akademickim oraz nawiązania trwałych przyjaźni ze studentami z innych krajów;

Absolwenci EST znajdują zatrudnienie jako etatowi tłumacze w liczących się na rynku krajowym i zagranicznym firmach i przedsiębiorstwach bądź też decydują się na wykonywanie wolnego zawodu i nierzadko współpracują z instytucjami o zasięgu międzynarodowym.

* Zajęcia dydaktyczne w EST prowadzą znani i aktywni zawodowo tak na rynku krajowym, jak i zagranicznym tłumacze z wieloletnim doświadczeniem i warsztatem językowym w zakresie tłumaczeń pisemnych i konferencyjnych.

*Akademia Polonijna dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczna (aule wykładowe, sale edukacyjne i seminaryjne, laboratoria komputerowe) z szerokim wachlarzem pomocy multimedialnych i interaktywnych.

FL/16/04/16 Tłumacz interdyscyplinarny (licencjat)

FM/16/03/16 Tłumacz międzynarodowy (magister)

Strona w przebudowie

Aktualnie prowadzone są prace modernizacyjne strony głównej Akademii Polonijnej. W przypadku wszelkich pytań prosimy o kontakt.

Ciasteczka

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.