Zaznacz stronę

Instytut Ekonomi i Zarządzania

Dlaczego warto studiować rachunkowość na Akademii Polonijnej

w Częstochowie?

Finanse i rachunkowość to specjalizacja, która daje duże pole manewru do rozwoju. Umożliwia bowiem pracę w wielu instytucjach finansowych, bankach, funduszach emerytalnych i inwestycyjnych, maklerskich przedsiębiorstwach oraz działach rachunkowych i inwestycyjnych wielu przedsiębiorstw. W związku z powstawaniem nowych ośrodków bankowych oraz placówek firm zagranicznych, zapotrzebowanie na osoby wykształcone w tym zakresie z roku na rok wzrasta.

Warto pamiętać, że kierunek ten pozwoli Ci także przygotować się do otworzenia własnej działalności gospodarczej.

Dlaczego jednak warto studiować na Akademii Polonijnejw Częstochowie?

Nasza uczelnia posiada bowiem niezbędne przygotowanie do tego, aby kompleksowo wykształcić Cię w tej specjalizacji. Przede wszystkim współpracujemy z wieloma instytucjami finansowymi i bankowymi, dzięki czemu na bieżąco aktualizujemy i dostosowujemy profil kształcenia do aktualnych potrzeb rynku. Zarówno praktyki, jak i zajęcia, organizowane są w ośrodkach do tego celu przeznaczonych, gdzie nasi studenci będą mogli na własnej skórze przekonać się o tym, jak wygląda praca analityka finansowego czy też bankiera.

Nasze grono pedagogiczne posiada bogatą wiedzę i doświadczenie w zakresie finansów i rachunkowości. Wielu z nich zajmuje istotne stanowiska w bankach oraz przedsiębiorstwach. Co pewien czas na zajęcia zapraszani się specjaliści i prezesi, którzy dzielą się swoim doświadczeniem ze studentami. Często zdarza się, że na zajęcia przybywają absolwenci uczelni, którzy dzięki zdobytej na niej wiedzy osiągnęli sukces w postaci otworzenia własnej działalności gospodarczej, a także otrzymania pracy w uznanych zagranicznych firmach lub instytucjach bankowych.

Nasza uczelnia posiada pełną licencję edukacyjną na innowacyjny program Optima, który umożliwia symulację rachunkowości finansowej i zarządzającej we własnej wirtualnej firmie.

Posiadamy kontakty międzynarodowe, dzięki czemu umożliwiamy wyjazdy w ramach programu Erasmus+ do innych placówek. Każdy ze studentów otrzymuje stosowne stypendium do tego celu. Częstochowska Akademia Polonijna została wyposażona także w najnowszej jakości sprzęt komputerowy oraz szereg udogodnień, które gwarantują przyjemny pobyt na uczelni.

Przekonaj się jednak sam! Studiuj finanse i rachunkowość na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Z Nami dojdziesz do sukcesu!