Międzynarodowe rynki finansowe

Rynki finansowe to miejsca, gdzie zawiera się  transakcje kupna oraz sprzedaży różnych form kapitału pieniężnego na różne terminy w oparciu o różne instrumenty finansowe. To właśnie  one stały się głównym źródłem pozyskiwania kapitału przez przedsiębiorstwa międzynarodowe.

• Wyzwaniami tego działu są przede wszystkim zarządzanie ryzykiem walutowym w transakcjach globalnych, zarządzanie ryzykiem finansowym, politycznym oraz operacyjnym, a także pozyskiwanie informacji o charakterze globalnym oraz dokonywanie selekcji ofert emisji akcji z międzynarodowych rynków.
  • Ważne jest również respektowanie wzajemnych powiązań pomiędzy poszczególnymi rynkami.
  • Ten obszar rozwija się bardzo prężnie, z tego względu istnieje możliwość znalezienia inspirującej pracy. Makler giełdowy, inwestor analityczny, doradca finansowy to tylko niektóre miejsca pracy, które może objąć absolwent tej specjalności

[showmodule id=”209745″]

[showmodule id=”207836″]