Dlaczego warto studiować Pielęgniarstwo na

Akademii Polonijnej?

Instytut Zdrowia i Pielęgniarstwa

Pielęgniarstwo to specjalizacja medyczna, która w ciągu najbliższych czterech lat zyska niesamowitą popularność na rynku pracy.

Co wpływa na taki stan rzeczy?

Po pierwsze 30% obecnych pielęgniarek i pielęgniarzy osiągnie wiek emerytalny. W związku z tym zwolnią się miejsca pracy dla młodych adeptek i adeptów w wielu szpitalach.

Po drugie statystyki pokazują, iż z roku na rok drastycznie wzrasta ilość osób wymagających hospitalizacji szpitalnej. Oznacza to, iż osób posiadających specjalizację w tej dziedzinie potrzebnych jest coraz więcej. Już teraz brakuje rąk do pracy w tym zawodzie.

Po trzecie sektor medyczny ulega coraz większemu sprywatyzowaniu, a co za tym idzie – pojawia się więcej miejsc pracy w prywatnych klinikach i przychodniach. Przekłada się to także na coraz wyższe wynagrodzenia. Obecnie wynosi ono 700 euro i stale rośnie! Wszystkie te czynniki przemawiają więc za kształceniem się w kierunku Pielęgniarstwa.

Dlaczego jednak warto studiować na Akademii Polonijnej w Częstochowie?

Uczelnia gwarantuje bowiem wspaniałe warunki do kształcenia w tej specjalizacji według najnowszego programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Zdrowia, który kończy się państwowym egzaminem OSCE. Zatrudniamy także wysoko wykwalifikowane grono pedagogiczne, które posiada bogate doświadczenie i wiedzę w zakresie pielęgniarstwa.

Nasza uczelnia zapewnia znakomitą bazę do rozwoju umiejętności praktycznych dzięki świetnie wyposażonym salom oraz wysokiej jakości zaopatrzeniu technicznemu. Sale Wysokiej Wierności to nowoczesne centrum symulacyjne, które pozwala studentom poczuć się, jak w prawdziwym szpitalu. Poza tym uczelnia zapewnia szeroki program praktyk zawodowych. Odbywają się one w wielu ośrodkach medycznych, gdzie prowadzone są przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Akademia Polonijna umożliwia również wyjazdy oraz staże w zagranicznych uczelniach partnerskich w ramach programu Erasmus+. W związku z tym, że dyplom naszej uczelni jest uznawany we wszystkich krajach Unii Europejskiej, wielu naszych absolwentów obecnie pracuje w szpitalach w Niemczech i Austrii, a nawet w Wielkiej Brytanii i Norwegii.

Studiuj więc na Akademii Polonijnej w Częstochowie, a otworzy się przed Tobą droga do sukcesu!

 

Zajęcia na Akademii Polonijnej odbywają się w modułach

Piątek w godz.  900  –  2100

Sobota w godz.  800  –  2100

Poniedziałek – Piątek

w godz. 800  – 1200

Poniedziałek – Piątek

w godz. 1500 – 2000

Raz w miesiącu

Poniedziałek -Sobota w godz. 800  –  2000

Wirtualny Dziekanat

Studia licencjackie

Instytut Zdrowia i Pielęgniarstwa

Biotechnologia

Biotechnologia to studia ,które pozwolą na poznanie metod badawczych ,które są stosowane zarówno w codziennej pracy laboratoryjnej jak i wykorzystywanie  procesów biologicznych w przemyśle. Biotechnolog to osoba  ,która jest w stanie wytworzyć produkt...

Zobacz więcej
Biotechnologia

Studia magisterskie

Instytut Zdrowia i Pielęgniarstwa Mgr

Fizjoterapia

Zawód fizjoterapeuty wymieniany jest wśród pięciu najbardziej rozwojowych zawodów na świecie,a popyt na specjalistów z tego zakresu wzrasta nie tylko w kraju,ale za granicą ,gdzie polscy fizjoterapeuci znajdują satysfakcjonującą pracę. Studia zapewniają...

Zobacz więcej
Fizjoterapia