O Jurajskim dla Dzieci i Juniorów

Uniwersytet Jurajski powstał z myślą poszerzenia obecnej oferty edukacyjnej Akademii Polonijnej adresowanej do dzieci w wieku 7-12 lat i juniorów. Twórcą i realizatorem przedsięwzięcia jest Akademia Polonijna

Projekt ma na celu popularyzację wśród najmłodszych wiedzy z zakresu nauk humanistycznych, ekonomicznych, społecznych i sportu Obejmuje cykl zajęć wzorowanych na wykładach i warsztatach akademickim. Podczas zajęć mali studenci poszerzają wiedzę, rozwijają zainteresowania i pasje ucząc się poprzez zabawę. Program obejmuje także serie spotkań skierowanych do rodziców z zakresu wychowania i kształtowania postaw u najmłodszych. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich Akademii Polonijnej i studentów Kół Naukowych oraz Centrum Doskonalenia i kształcenia nauczycieli

Dzięki temu projektowi dzieci spędzają wolny czas w ciekawy i inspirujący sposób, mając możliwość “studiowania” na uczelni wyższej.

Terminy wykładów
Wykłady Dziecięcego Uniwersytetu Jurajskiego odbywają się w sobotę, raz w miesiącu, o godz. 9.30 w Auli Głównej Akademii Polonijnej, a prowadzone są przez wykładowców akademickich z różnych uczelni.

Terminy wykładów w semestrze II (Letnim)

1. Wykład I: 19.III.2016 r. na temat “MAMUTY I NIEDŹWIEDZIE JASKINIOWE – ICH FASCYNUJĄCE ŻYCIE”
2. Wykład II: 16.IV.2016 r. na temat “CZŁOWIEK I KOSMOS- PODRÓŻE LUDZI W KOSMOS I KOSMICZNE CIEKAWOSTKI”
3. Wykład III: 21.V.2016 r. na temat “ZJAWISKA BARYCZNE – DLACZEGO WIEJE WIETR, SKĄD SIĘ BIORĄ GRZMOTY I BŁYSKAWICE”
4. Wykład IV: 10.VI.2016r. na temat “INTELIGENCJA FINANSOWA – DZIECI I INWESTYCJE”

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ I GIMNAZJADA – ZAWODY REJONOWE

Zawody Rejonowe Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców w Szachach zostaną rozegrane w dniu 11-12 .12.2015roku.

Potwierdzenie udziału do godz. 8,45, rozpoczęcie zawodów godz. 9,00.

W dniu zawodów zgłoszenia nie będą już przyjmowane

Wzór zgłoszenia na naszej stronie : www.szs.pdg.pl

Obowiązuje obuwie zastępcze

Szczegółowy regulamin w Informatorze Programowym SZS Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego na rok 2015/16 str.54 i 77.

Uniwersytet Jurajski przy Akademii Polonijnej
ul. Gen. Kazimierza Pułaskiego 4/6