SP-111 KONTROLA I AUDYT WEWNĘTRZNY W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ I GOSPODARCE

CEL STUDIÓW

Przedmiotowym celem kwalifikacyjnych studiów podyplomowych jest przede wszystkim:

• przekazanie wzorców i nowoczesnej wiedzy z zakresu sprawowania nadzoru kierowniczego oraz profesjonalnego wykonywania zawodu kontrolera wewnętrznego,
  • zapoznanie ze sposobami monitorowania podsystemów kontroli w organizacji,
  • kreowanie pożądanych postaw w kontaktach interpersonalnych podczas wykonywania zawodu,
  • nabycie umiejętności posługiwania się zdobytą wiedzą w praktycznej działalności,
  • aktualizacja, porządkowanie i pogłębianie wiedzy uczestników w zakresie przeprowadzania badań kontrolnych,
  • sporządzanie profesjonalnej dokumentacji z badań kontrolnych,
  • nabycie umiejętności opracowywania trafnych wniosków pokontrolnych, służących kierownictwu organizacji do korekt i programowania nowych działań.

Studia stwarzają znaczące możliwości awansu i uatrakcyjnienia pozycji Kontrolera Wewnętrznego na rynku pracy. Zdobyta wiedza i umiejętności ułatwią Absolwentowi zrozumienie, od czego zależy jego sukces osobisty oraz sukces pracodawcy.

UCZESTNICY

Studia są skierowane są do osób pełniących funkcje nadzorcze, kontrolerskie i audytorskie w różnych podmiotach prawa, a także do absolwentów innych kierunków oraz studentów studiów II stopnia, pragnących zdobyć nowy zawód.

KWALIFIKACJE ABSOLWENTÓW
  • Zapoznanie się z zawodem profesjonalisty wykonującego kontrolę i audyt wewnętrzny oraz wypełniającego funkcje nadzorcze (kontrolę kierowniczą, menedżerską),
  • Zdobycie umiejętności prawidłowego przygotowania i przeprowadzenia kontroli i audytu, a także sporządzania dokumentacji z badań i z postępowania pokontrolnego,
  • Nabycie wiedzy w zakresie kosztów i korzyści, wynikających z wdrożenia systemu kontroli i audytu wewnętrznego oraz trudności i najczęstszych nieprawidłowości podczas przeprowadzania kontroli,
  • Zapoznanie się z nowoczesnymi sposobami monitorowania systemów kontroli.

Absolwent studiów będzie zdolny do profesjonalnego wykonywania kontroli w firmie. Dzięki takim specjalistom komórka kontroli wewnętrznej w danej instytucji / firmie stanowić będzie dla jej kierownika naczelnego – pierwszy własny sygnalizator zagrożeń oraz źródło skutecznego doskonalenia całokształtu działalności.

Osoba kończąca studia otrzymuje certyfikat ukończenia studiów podyplomowych Akademii Polonijnej w Częstochowie w zakresie kontroli i audytu.

Zapraszamy także na stronę internetową Stowarzyszenia Zawodowego Polski Instytut Kontroli Audytu i Kontrolingu.

KOSZT

Koszt jednego semestru : 2.500 zł

WYMAGANE DOKUMENTY
  1. Podanie do Rektora