W ostatnich latach problem związany z obecnością higienistki lub pielęgniarki w szkołach stawał się coraz bardziej kłopotliwy. A jak wiadomo, o wypadek lub uraz wśród młodych ludzi nie jest trudno. Niedostatek opieki zdrowotnej w instytucjach edukacyjnych był zauważalny szczególnie w małych miejscowościach oraz wsiach. Co gorsza, pielęgniarki i higienistki nie posiadały gabinetu oraz wyspecjalizowanego sprzętu do przyjmowania uczniów, dlatego też często musiały do tego celu wykorzystywać świetlicę bądź salę lekcyjną! Problemem jest także czas pracy higienistki – zamiast znajdować się w szkole przez tyle godzin, ile trwają zajęcia, zazwyczaj przebywa jedynie kilka godzin i to w wybrane dni.

Problem ten dostrzega NIK, dlatego też ich celem zdecydowanie usprawnienie opieki zdrowotnej w tym obszarze. Celem jest między innymi obowiązkowe utworzenie gabinetów lekarskich w każdej szkole. A co to oznacza? Przede wszystkim wyraźny wzrost zapotrzebowania na higienistki i pielęgniarki w szkołach wszelkiej maści! Tym samym zawód pielęgniarza/rki staje się opcją zdecydowanie jak najbardziej perspektywiczną!

Zastanów się więc nad tą perspektywą i studiuj z nami! Akademia Polonijna w Częstochowie posiada wszystko to, co niezbędne do zdobywania doświadczenia i wiedzy z zakresu pielęgniarstwa. Zatrudniamy bowiem wyspecjalizowane grono pedagogiczne, które posiada zarówno bogate doświadczenie teoretyczne, jak i praktyczne, z zakresu wiedzy profesjonalnej pielęgniarki. Poza tym nasze sale zostały wyposażone w najwyższej jakości sprzęt, który pozwoli zmierzyć się z codziennymi trudnościami ciała pielęgniarskiego. Co ważne, zapewniamy praktyki i staże w szpitalach oraz ośrodkach zdrowia, a także organizujemy wyjazdy w ramach programu Erasmus. Dzięki nam poznasz wiele wspaniałych osób i zgłębisz arkana wiedzy z dziedziny medycyny.

Nie zwlekaj więc! Studiuj na Akademii Polonijnej! Z nami osiągniesz sukces!